تبلیغات
آلمان عشق همیشگی من - جاهای دیدنی مونیخ


آلمان عشق همیشگی من

استعدادیابِ دی‌اف‌بی :د

میدان مارین

این میدان قدیمی‌ترین میدان شهر است. در شمال این میدان ستون ماری قرار دارد، که در سال ۱۶۳۸ به مناسبت ترک نیروهای سوئدی -بعد از جنگ سی ساله- از مونیخ، وسط میدان نصب شد.
میدان مارین - نویس راتهاوس
ساختمان تالار جدید شهرداری است که در سبک نئو‌گوتیک ساخته شده و با مجسمه تزیین شده. در داخل این ساختمان آن‌قدری فضا هست که فستیوال‌ها و کنسرت‌های مهم و شلوغ شهر را در آن برگزار می‌کنند.
روبه‌روی نویس راتهاوس، کلیسای سنت‌پتر قرار گرفته، که دارای طرح گوتیکی است و مجسمه‌ی چهار کشیش که عمرش به سال ۱۷۳۲ میلادی بر می‌گردد را این‌جا پیدا می‌کنید. به هر حال مونیخ به شهر کشیش‌ها شهره است. برای دیدن منظره‌ای زیبا از شهر مونیخ خوب است از برج ۹۲ متری این کلیسا بالا بروید.
فواره‌ی ماهی شکل که برای زنده نگه داشتن ماهی‌های رودخانه از آن استفاده می‌شد می‌پرسید چه‌طور؟ خب، این‌طور که در قرون وسطی این‌جا بازاری برپا می‌شده که طبعاً ماهی هم در آن می‌فروختند، برای این‌که ماهی‌ها تازه بمانند آن‌ها را توی حوض زیر این فواره می‌ریختند.
این ساختمان در طول جنگ‌های جهانی ویران شد، ولی بعد از جنگ جهانی دوم بازسازی‌اش کردند. در برج جنوبی این ساختمان موزه‌ی اسباب بازی قرار دارد. در پشت این مجموعه هایلیگ گایست کیرشه (کلیسای روح مقدس) قرار دارد که در سال ۱۳۹۲ میلادی ساخته شد.
فیکتوالین مارکت - اشتات موزئوم
اشتات موزئوم به آلمانی یعنی موزه‌ی شهر. این مجموعه دارای مجموعه‌های عکس، سازهای موسیقی، عروسک‌های خیمه شب بازی و آثار مربوط به تاریخ شهر است. این موزه دارای نمایشگاه مجزایی به نام نتسیونال سوتزیالیسموس مونیخ (سوسیالیست ملی در مونیخ) بوده که اسناد و اشیای مربوط به نقطه‌های مبهم و تاریک تاریخ این شهر در طول حکمرانی نازی‌ها را به نمایش گذاشته است.
این موزه در سال ۲۰۰۷ افتتاح شده و هدف از آن، نشان دادن مکان و موقعیت و فرهنگ یهودیان در تاریخ مونیخ و از قرون وسطی تا دوران ترسناک رایش سوم(هیتلر)، است. در حقیقت قرون وسطی و دوران هیتلر از حیث یهودستیزی باهم برابرند. 
این موزه در ساختمانی متعلق به قرن ۱۴ میلادی قرار گرفته و تاریخ ملی نوشیدنی‌های آلمانی را به نمایش گذاشته‌است.
معروف‌ترین خیابان خرید مونیخ، خیابان ماکسی میلیان، در مکس یوزف قرار دارد، که شیک‌ترین مغازه‌ها و ساختمان‌های شهر را در خود جا داده است. تأتر ملی، خانه‌ی اپرای ایالت باواریا، معروف‌ترین این عمارت‌هاست. در مرکز این میدان، مجسمه‌ی مکس یوزف یکم قرار دارد که پادشاه باواریا بود و در سال ۱۸۱۸ اولین قانون اساسی آلمان را اعلام کرد. در جنوبی‌ترین نقطه ی این میدان، اداره ی قدیمی پست مرکزی شهر قرار گرفته.
در شمال میدان مکس یوزف، کاخ بزرگی قرار دارد که از سالهای ۱۳۸۵ تا ۱۹۱۸ میلادی، اقامت‌گاه حاکمان و ارباب‌های باواریا بوده است.
این موزه ۱۳۰ اتاق دارد و به قدری بزرگ است که به دو بخش تقسیم شده است: یکی از قسمت‌ها صبح و دیگری بعد از ظهر باز است. در این موزه گنجینه‌ی ویتلزباکس. به نمایش گذاشته شده است.
این موزه را به سبک غار علا‌ء‌دین با گنج‌ها و زیبایی‌هایش درست کرده‌اند اما می‌تواند شبیه به هر غار پر از گنج دیگری هم باشد مثلاً؟ مثلاً غاری که چهل دزد بغداد در آن غنیمت‌هایشان را پنهان می‌کردند! گنجینه‌های کاخ. رزیدنتس را در این موزه نمایش می‌دهند.
کاشفان آلمانی از مشرق زمین اشیای ارزشمندی را با خود به آلمان آوردند، که این گنجینه‌ها در این موزه به نمایش گذاشته شده. آثار این موزه مربوط به دوران پادشاهی قدیم، میانه و جدید (سالهای ۲۶۷۰ تا ۱۰۷۵ پیش از میلاد) است.
در جنوبی‌ترین نقطه‌ی میدان اودون، تالار فیلدمارشال قرار دارد، مجسمه‌های پایین آن طرح ایتالیایی دارند و مربوط به قهرمانانی مثل یوهان فون تیلی و کارل فیلیپ فون ورده است. در غرب میدان کلیسای تِاَتین سنت کایتان قرار گرفته، که ساختمان آن مربوط به قرن هفدهم است. یکی از دلایل معروف بودن کلیسا این است که جشن به دنیا آمدن پرنس ماکس امانوئل در این کلیسا گرفته شد. از جاهای دیدنی این منطقه می‌توان به سرداب کلیسای سلطنتی، باغ‌های سلطنتی، فونف هوفه و کلیسای سنت میخاییل اشاره کرد.
دو گنبد پیازی شکل فراونک کیرشه (کلیسای بانوی مقدس ما)، شکل این بنا را کمی خاص کرده‌اند. آرامگاه لودویگ باواریا، که به وسیله‌ی دسته‌ای از شوالیه‌ها نگهبانی می‌شود، درفراونک کیرشه قرار گرفته است. از بالای برج ۹۸ متری که در جنوب کلیسا قرار دارد نمای زیبایی از کوه‌های آلپ پیداست.
شماری از شاهکارهای نقاشی و مجسمه‌ی اروپای قبل از قرن هجدهم در الته پیناکوتک قرار گرفته است، که ساختمان آن معبد نئوکلاسیکی است که به دستور لودویگ اول ساخته شد. این مجموعه یکی از مهم‌ترین و بهترین مجموعه‌های مربوط به هنر نقاشی در جهان است.
در این گالری نقاشی‌ها و مجسمه‌های مربوط به قرن ۱۸ تا اوایل قرن ۲۰ میلادی به نمایش گذاشته شده است.
این گالری در سال ۲۰۰۲ افتتاح شد و بزرگترین مجموعه‌ی هنرهای مدرن آلمان را در بر دارد.
سایر موزه های این ناحیه: پالایس پیناکوتک، زیمنس فوروم، لنباخ هاوس، گلیپتوتک، آنتیکن زاملونگن، موزه‌ی رایش درکریستاله
طبقه بندی: موضوعات دیگر، 
[ جمعه 23 تیر 1391 ] [ 11:06 ب.ظ ] [ :: м α н ѕ α :: ] نظرات      قالب ساز آنلاین