تبلیغات
آلمان عشق همیشگی من - مارکو


آلمان عشق همیشگی من

استعدادیابِ دی‌اف‌بی :د

photo (222).jpg اولین باری که دیدمش بازی لورکوزن-گلادباخ بود. اون موقع تازه اوایل فصل 2010-2011 بود و تازه جام جهانی تموم شده بود و منم تازه به آلمان علاقه مند شده   بودم چیز زیادی از بازی یادم نیست، فقط یادمه که گل زد و بازی هم در نهایت 6-3 گلادباخ تونست ببره. از همون موقع شناختمش ولی خب نه در اون حد. مثل یک بازیکن معمولی تو لیگ. تا اینکه چند ماه گذشت و نمی‌دونم چی شد که دوباره یادم افتاد که همچین بازیکنی هست! گاهی خلاصه ی بازی های گلادباخ می‌دیدم و متوجه شده بودم که بازیکن خیلی خوبیه؛ ولی یه دفعه تصمیم گرفتم این بازیکنُ بیش‌تر بشناسم. از شانسم هم همون هفته بایرن با گلادباخ بازی داشت که آخرش 3-3 تموم شد و بازم دیدم مارکو گل زده!
کم کم داشت ازش خوشم می‌اومدهفته ی بعدشم بازی گلادباخ-ماینز بود که باز اونجا هم 2 گل زد و خلاصه بعد از کمی تحقیق و جستجو، این بازیکن به «لیست بازیکنان موردعلاقه‌ی من» اضافه شد.
هرهفته که می‌گذشت انگار بهتر و بهتر می‌شد. بازی دورتموند-گلادباخ گل اولُ واسه تیمش زد که خیلی هم گل زیبایی بود ولی نتونست جلوی شکست 4-1 تیمشُ بگیره. جلوی کلن هت‌تریک کرد؛ اولین برد خانگی گلادباخ جلوی شالکه هم گل زد اونم به کی! به مانوئل! [کلاً به مانوئل خوب گل می‌زنه
ولی گلادباخ اصلاً شرایط خوبی نداشت و داشت برای موندن تو لیگ مبارزه می‌کرد. بعد بازی برگشت گلادباخ-ماینز فرا رسید که اونجا مونشن گلادباخ خیلی خوب بازی کرد ولی ماینز تونست با گل دقیقه‌ی 86 آندره بازیُ ببره. اتفاقاً اون موقع ها مارک هم تازه دروازه بان گلادباخ شده بود که وقتی گل خوردن، مدافعای تیم انقدر ناامید بودن که باناراحتی نشستن رو زمین ولی مارک دستشونُ گرفت و بلندشون کرد و تشویقشون کرد که به بازی ادامه بدن هر چند بازیُ باختن. آخر بازی هم آندره رفت سمت مارکو وبهش گفت ناراحت نباشه [ اون موقع هنوز مارکو به تیم ملی دعوت نشده بود]. 

گلادباخ ته جدول بود ولی به طرز معجزه آسایی تونست چند بازی آخرشُ جلوی تیمهایی مثل هانوفر و دورتموند ببره و رفت تا پلی آف دسته دوم با بوخوم بازی کنه. 
خوش بختانه تونستن بوخومُ ببرن و تو لیگ بمونن که اینجا بازهم مارکو بود که منجی تیمش شد البته باید به نقش پررنگ «لوسین فاور» سرمربی جدیدشون هم اشاره کنم که باعث شد گلادباخ چند بازی آخرشُ ببره وگرنه شاید سرنوشت خیلی از بازیکنای تیم عوض می‌شد.

من همیشه درتعجب بودم که مارکو به تیم ملی دعوت نمیشه! میگفتم بابا یواخیم لو چطور بازیکن به این خوبیُ نمیاره تیم ملی؟ تااینکه یه روز تو سایت هواداران آلمان خوندم که یواخیم لو گفته بود: مارکو رویس شایستگی پوشیدن پیراهن تیم ملی را دارد! 
اینُ که خوندم انقدر ذوق کردم ولی متاسفانه اون اوایل که به تیم ملی دعوت میشد همش بخاطر مصدومیت و چیزای دیگه نمیتونست بازی کنه. اما بالاخره مهرماه 90 اولین بازی ملیشُ جلوی ترکیه انجام داد.

فصل 2012-2011 هم که هم خودش عالی بود هم گلادباخ. دیگه اون موقع بود که دورتموند دست به کار شد و مارکو فصل بعد به دورتموند رفت و چون دورتموند تو لیگ قهرمانان بازی میکرد با بازی های درخشانش جلوی تیمهایی مثل رئال و من سیتی و ... کلی طرفدار پیدا کرد و الان همین بازیکنیه که میبینید هست و الان انقدر دوستش دارن

× مارکو حتی یه دونه مدال فریتز والتر هم نگرفته و تو تیم ملی جوانان هم زیاد بازی نکرده ولی تونست پیشرفت کنه تا جایی که سال 2012 بازیکن سال آلمان شد...

موفق و موید باشید.


[ چهارشنبه 20 فروردین 1393 ] [ 08:17 ب.ظ ] [ :: м α н ѕ α :: ] نظرات      قالب ساز آنلاین