تبلیغات
آلمان عشق همیشگی من - تیم ملی فوتبال آلمان


آلمان عشق همیشگی من

استعدادیابِ دی‌اف‌بی :د

آرم پیراهن/لوگوی فدراسیون


لقب
Die deutsche Elf
فدراسیوناتحادیه فوتبال آلمان
کنفدراسیونیوفا
سرمربییوآخیم لو
کاپیتانفیلیپ لام
بیشترین بازی ملیلوتار ماتئوس (۱۵۰)
بیشترین گل ملیمیروسلاو کلوزه (۷۱)
کد فیفاGER
رده‌بندی فیفا۱
برترین رده در فیفا۱ (ژوئن ۱۹۹۴)
پایین‌ترین رده در فیفا۲۲ (مارچ ۲۰۰۶)
رده الو۱
برترین رده الو
۱ (۱۹۹۰−۹۲،

۱۹۹۳−۹۴، ۱۹۹۶−۹۷)

پایین‌ترین رده الو۲۸ (۱۹۲۳)
Kit left arm DFB 12h.png
Team colours
Kit body DFB 12h.png
Team colours
Kit right arm DFB 12h.png
Team colours
Kit shorts DFB 12h.png
Team colours
Kit socks DFB 12h.png
Team colours
لباس اول
Kit left arm adidaswhite2002.png
Team colours
Kit body DFB 12a.png
Team colours
Kit right arm adidaswhite2002.png
Team colours
Kit shorts adidasonwhite.png
Team colours
Team colours
لباس دوم
نخستین بازی ملی
پرچم سوئیس سوئیس ۵ - ۳ آلمان پرچم آلمان

۵ آوریل ۱۹۰۸

بهترین پیروزی
پرچم آلمان آلمان ۱۶ - ۰ روسیه Flag of Russia.svg

۱ جولای ۱۹۱۲

بدترین شکست
پرچم انگلستان تیم ملی آماتور انگلیس ۹ - ۰ آلمان پرچم آلمان

۱۳ مارچ ۱۹۰۹

جام جهانی
حضور۱۸ (نخستین ۱۹۳۴)
بهترین نتیجه
قهرمان در دوره های ۱۹۵۴،

۲۰۱۴،۱۹۷۴، ۱۹۹۰

نام منطقه‌اییوفا
حضور۱۰ (نخستین ۱۹۷۲)
بهترین نتیجه
قهرمان در دوره های ۱۹۷۲،

۱۹۸۰، ۱۹۹۶

تیم ملی فوتبال آلمان (آلمانی: Die deutsche Fußballnationalmannschaft) تیم فوتبالی هست که از سال ۱۹۰۸ در مسابقات بین‌المللی شرکت می کند. این تیم تحت کنترل فدراسیون فوتبال آلمان(Deutscher Fußball-Bund) است که در سال ۱۹۰۰تاسیس شده است. از سال ۱۹۹۰-۱۹۵۰ عملاً تیم ملی المان تیم ملی آلمان غربی نام داشت.به دلیل اشتغال آلمان توسط نیرو های متفقین و جداسازی آلمان به آلمان شرقی و آلمان غربی فیفا هر دوی این کشور ها را به رسمیت شناخت. بعد از اتحاد آلمان در سال ۱۹۹۰ دوباره دو کشور با هم شدند و تیم ملی آلمان فعلی را تشکیل دادند. آلمان یکی از ۳ کشور قدرتمند در رده ملی هست که دارای ۴ قهرمانی در جهان(۲۰۱۴-۱۹۹۰-۱۹۷۴-۱۹۵۴) و ۳ قهرمانی در اروپا(۱۹۹۶-۱۹۸۰-۱۹۷۲). همچنین این تیم ۴بار نایب قهرمان جهان و ۳ نایب قهرمانی در اروپا را داراست و به دفعات متعدد مقام سوم و چهارم را کسب کرده است. تیم ملی آلمان شرقی یک بار در سال ۱۹۷۶ موفق به اخذ مدال طلا درالمپیک مونترال شد.آلمان تنها کشوری است که در هر رده مردان و زنان موفق به قهرمانی درجام جهانی فوتبال شده است.مربی کنونی تیم یواخیم لو و دستیارش هانس دیتر فلیک است.مربی دروازه بان تیم ملی آلمانآندریاس کوپکه هست و مدیر ورزش تیم الیور بیرهوف هست.

دوران ابتدایی

بین سال ۱۹۰۱-۱۸۹۹ قبل از تشکیل تیم های ملی در رده بین‌المللی تیم ملی آلمان ۵ بازی غیررسمی با انگلیس انجام داد که در همه بازی ها موفق به شکست آلمان ها شدند.۸ سال بعد از تاسیس فدراسیون فوتبال آلمان اولین بازی رسمی خود را آلمان با تیم ملی سوئیس انجام داد که سوئیس با نتیجه ۵ بر ۳ آلمان را مغلوب کنید. به طور تصادفی اولین بازی های تیم ملی آلمان بعد ازجنگ جهانی اول و بعد ازجنگ جهانی دوم و همچنین بعد ازاتحاد آلمان همه مقابل سوئیس انجام شده است.حتی اولین قهرمانی آلمان در جام جهانی نیز در کشورسوئیس بوده است. در سال های اولیه بازیکنان به وسیله DFB(فدراسیون فوتبال آلمان) انتخاب می شدند وقتی که مربی وجود نداشت. اولین مربی تیم ملی آلمان اتو نرتز بود که معلم مدرسه در شهرمانهایم بود و هدایت تیم ملی را از سال های ۱۹۳۶-۱۹۲۶ را بر عهده گرفت. فدراسیون توانایی اعزام تیم ملی به اروگوئه را در سال ۱۹۳۰ برای نخستین دورجام جهانی فوتبال نداشت به دلیل مصادف بودن این زمان با رکود بزرگ اما ۴سال بعد در ایتالیا موفق به کسب مقام سوم شد در نخستین حضور خود در جام جهانی. در سال ۱۹۳۶ که المپیک در شهر برلین برگزار شد اما تیم ملی عملکرد ضعیفی به نمایش گذاشت و سپ هربرگر به عنوان مربی آلمان منسوب شد و در سال ۱۹۳۷ بعد از برد ۸-۰ دانمارک در شهر بیرسلاو(وروتسواف) به نام یازده مردان بیرسلاو معروف شدند. بعد از آنشلوس( الحاق اتریش به آلمان نازی) در سال ۱۹۳۸ به دلیل درخواست سیاستمداران آلمان نازی ۵ یا ۶ بازیکن حرفه ای اتریش به تیم ملی آلمان پیوستند تا در جام جهانی ۱۹۳۸درفرانسه شرکت کنند اما تیم ملی آلمان در همان ابتدای کار از دور رقابت ها کنار رفت و بد ترین نتیجه تاریخ جام جهانی آلمان شد( صرف نظر از سال ۱۹۳۰ و ۱۹۵۰ که آلمان در این جام ها شرکت نکرد). در زمان جنگ جهانی دوم تیم ملی آلمان بیش از ۳۰ بازی ملی انجام داد اما در سال ۱۹۴۲ همه بازیکنان تیم ملی برای انجام وظیفه سربازی فراخوانده شدند.

سه تیم ملی آلمان

به زمانی گفته می شود که بعد از جنگ جهانی دوم آلمان داری سه تیم بود آلمان غربی،آلمان شرقی و تیم ملی فوتبال زارلند.

شگفتی در برن

آلمان غربی به کاپیتانی فریتس والتر در جام جهانی فوتبال ۱۹۵۴ موفق به کسب مقام قهرمانی شد. این قهرمانی در حالی به دست آمده بود که آلمان در دور گروهی مسابقات ۸-۳ مغلوب مجارستان شده بود اما در فینال جام جهانی فوتبال ۱۹۵۴ آلمان ۶ دقیقه به پایان بازی با گل هلموت ران موفق به شکست مجارستان با نتیجه ۳ بر ۲ و بر نظر کارشناسان شگفتی بزرگی در برن اتفاق افتاد.

باخت های به یاد ماندنی: گل ومبلی و بازی قرن

آلمان در جام جهانی فوتبال ۱۹۵۸ به مقام چهارمی رسید و در جام جهانی فوتبال ۱۹۶۲ تا مرحله یک چهارم نهایی پیش رفت. به دلیل نتایج نه چندان راضی کننده فدراسیون هدایت تیم ملی را بر عهده هلموت شون هدایت تیم را بر عهده گرفت. درجام جهانی فوتبال ۱۹۶۶ آلمان شوروی را با یک گل شکست داد تا بازی فینال را در مقابل تیم میزبان یعنی انگلیس در ورزشگاه ومبلی بازی کند. بازی در وقت های معمول ۲به ۲ پایان رسید اما ضربه بحث بر انگیز جف هرسترا که به اعتقاد آلمان از خط نگذشته بود را کمک داور بازی گل اعلام کرد تا بازی ۳-۲ به سود انگلیس باشد. در دقایق پایانی وقت اضافی انگلیس گل دیگری را به ثمر رساند تا بازی را انگلیس ۴-۲ برده و قهرمان شود. در جام جهانی فوتبال ۱۹۷۰ در مکزیک آلمان برای انتقام آمد و آن ها موفق شدند انتقام شکست ۴ سال قبل خود در مقابل انگلیس را گرفتند. سپس در مرحله نیمه نهایی به مصاف ایتالیا رفتند در این بازی خاطره انگیز که بعد ها از آن به عنوان بازی قرن یاد شد آلمان علارغم بازی بسیار نزدیک و مصدومیت فرانتس بکن‌باوئر که شانه‌اش دررفته بود بازی را ۴-۳ واگذار کرد. اما اتفاق خوبی که برای آلمان ها در این جام رخ داد آقای گلی گرد مولر گلزن افسانه ای آلمان با ۱۰ گل زده بود. آلمان در بازی رده-بندی با یک گل اروگوئه را شکست داد و به مقام سومی رسید.


تیم ملی آلمان در هجده دوره شرکت خود در ادوار جام‌های جهانی سیزده بار موفقیت حضور در جمع چهار تیم نخست (حضور در نیمه نهایی) را کسب نموده که در این مورد پرافتخارترین سابقه را در تاریخ جام‌های جهانی دارد(در مرتبه دوم برزیل با بیست دوره شرکت، یازده بار حضور و در مرتبه سوم ایتالیا با هجده دوره، شرکت هشت بار حضور قرار دارند). از طرف دیگر تیم ملی آلمان رکوردار نخست تعداد بازی انجام شده ( ۱۰۶بازی) در جام‌های جهانی نیز می‌باشد (در مرتبه دوم این رانکینگ برزیل با ۱۰۴ بازی قرار گرفته است).

استادیوم

آلمان ورزشگاه ملی خاصی ندارد و بازی های ملی خود را در ورزشگاه های مختلف انجام می دهد اما بیشتر بازی های ملی را در ورزشگاه المپیک برلین انجام داده است.

افتخارات

تیم بزرگسالان


ویکی‌پدیا      قالب ساز آنلاین